"Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego" - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Studenckie praktyki zawodowe NZP

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 0102-ZARZ-1-6141N
Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (0413) Zarządzanie i administracja Kod ISCED - Międzynarodowa Standardowa Klasyfikacja Kształcenia (International Standard Classification of Education) została opracowana przez UNESCO.
Nazwa przedmiotu: Studenckie praktyki zawodowe NZP
Jednostka: Instytut Nauk Ekonomicznych i o Zarządzaniu
Grupy:
Strona przedmiotu: http://www.pusb.pl
Punkty ECTS i inne: 10.00 Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.
Język prowadzenia: polski
Skrócony opis:

rodzaj praktyki (np. praktyka kierunkowa – podstawowa), sumaryczne obciążenie pracą studenta (np. 125 dydaktycznych (94 godziny zegarowe)), rozkład praktyk w semestrach (np. w całym cyklu kształcenia na kierunku do realizacji jest łącznie 750 godzin praktyk, w tym: 125 godzin w semestrze 2 i 125 godzin w semestrze 3 - praktyka kierunkowa-podstawowa; 125 godzin w semestrze 4 i 125 godzin w semestrze 5 - ,praktyka kierunkowa-pogłębiająca; 250 godzin w semestrze 6 - praktyka dyplomowa);

„ze względu na możliwe zmiany treści uczenia się, zmiany przepisów (stosownie do sytuacji), szczegółowe treści uczenia się, efekty uczenia się oraz metody i kryteria oceniania podane są na poziomie „Zajęcia w cyklu” oraz na stronie Uczelni (dokument Szczegółowy program praktyk zawodowych)”.

Pełny opis:

Cele ogólne:

1. Pogłębienie i poszerzenie umiejętności zdobytych przez studenta

w czasie studiów, nabycie nowych umiejętności poprzez praktyczne rozwiązywanie rzeczywistych zadań zawodowych. Poszerzenie wiedzy zdobywanej w czasie studiów.

2. Nabycie umiejętności i kompetencji potrzebnych w środowisku pracy (praca w zespole, należyty stosunek do pracy i innych współuczestników, z którymi praca jest wykonywana).

3. Zapoznanie studentów - praktykantów z organizacją i funkcjonowaniem instytucji oraz jej komórek, związanych z realizacją zadań bezpośrednio powiązanych z kierunkiem i specjalnością studiów.

4. Zapoznanie z wyposażeniem technicznym, technologicznym i informatycznym podmiotów, w których realizowana jest praktyka.

5. Poznanie środowiska zawodowego i zasad etyki zawodowej.

6. Zebranie materiałów lub przeprowadzenie badań na poziomie wystarczającym do przygotowania pracy licencjackiej.

7. Kształcenie poczucia odpowiedzialności za wykonywaną pracę

i podejmowane decyzje.

Literatura:

„Regulamin studenckich praktyk zawodowych”

Efekty uczenia się:

Ze względu na możliwe zmiany treści uczenia się, zmiany przepisów (stosownie do sytuacji), szczegółowe treści uczenia się, efekty uczenia się oraz metody i kryteria oceniania podane są na poziomie „Zajęcia w cyklu” oraz na stronie Uczelni (dokument Szczegółowy program praktyk zawodowych).

Metody i kryteria oceniania:

Ze względu na możliwe zmiany treści uczenia się, zmiany przepisów (stosownie do sytuacji), szczegółowe treści uczenia się, efekty uczenia się oraz metody i kryteria oceniania podane są na poziomie „Zajęcia w cyklu” oraz na stronie Uczelni (dokument Szczegółowy program praktyk zawodowych).

Zajęcia w cyklu "Semestr letni 2023/2024" (zakończony)

Okres: 2024-02-24 - 2024-09-30
Wybrany podział planu:
Przejdź do planu
Typ zajęć:
Ćwiczenia praktyczne, 250 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: Piotr Idrian
Prowadzący grup: Konrad Rokoszewski
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Przedmiot - Zaliczenie na ocenę
Ćwiczenia praktyczne - Egzamin

Zajęcia w cyklu "Semestr letni 2024/2025" (w trakcie)

Okres: 2025-02-17 - 2025-09-16
Wybrany podział planu:
Przejdź do planu
Typ zajęć:
Ćwiczenia praktyczne, 250 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: Ewelina Kiełek-Więcławska
Prowadzący grup: Ewelina Kiełek-Więcławska
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Przedmiot - Zaliczenie na ocenę
Ćwiczenia praktyczne - Zaliczenie na ocenę
Pełny opis:

1. Zapoznanie ze strukturą organizacyjną i warunkami pracy w przedsiębiorstwie/ instytucji oraz weryfikacja wiedzy zdobywanej w czasie studiów oraz praktyki kierunkowej podstawowej i kierunkowej pogłębionej.

2. Zapoznanie z obowiązującymi przepisami BHP, przepisami przeciwpożarowymi oraz strukturą organizacyjną instytucji/ przedsiębiorstwa, w którym student odbywa praktykę, gdy praktyka odbywa się̨ w innym miejscu niż praktyka kierunkowa podstawowa i kierunkowa pogłębiona.

3. Poznanie zakresu funkcjonowania podmiotu, w którym realizowana jest praktyka, strategii działań organizacyjnych i zarządczych z zakresu realizowanych zadań́ oraz form ich realizacji.

4. Nabycie umiejętności praktycznych i kompetencji przez samodzielne wykonywanie powierzonych zadań na stanowiskach pracy typowych dla specjalistów z zakresu zarządzania nowoczesnym przedsiębiorstwem/instytucją publiczną.

5. Wykonywanie powierzonych zadań na stanowisku związanym z wybraną specjalizacją z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem/instytucją publiczną oraz pogłębienie umiejętności studenta w zakresie wybranej specjalizacji.

6. Zdobycie doświadczenia zawodowego związanego z pracą na stanowisku typowym dla specjalności zarządzanie przedsiębiorstwem.

7. Posługiwanie się systemem rachunkowości i obiegiem dokumentów w firmach z sektora MSP, w świetle aktualnej sytuacji prawnej, ekonomicznej i organizacyjnej oraz rozumienie miejsca i roli zarządzania strategicznego organizacją we współczesnych uwarunkowaniach rynkowych.

8. Podnoszenie kompetencji zawodowych (praktycznych umiejętności) w zakresie:

- doboru i zastosowania metody pozyskiwania i przetwarzania danych dotyczących działalności firmy/instytucji, w zakresie wykorzystania technologii informatycznych w zarządzaniu firmą (m.in. rachunkowość́ komputerowa i systemy podatkowe).

- analizy dostępnych dokumentów (np. przepisy prawa, sprawozdania finansowe, raporty) i danych.

- posługiwania się aktami prawnymi w zakresie prawa gospodarczego, podatkowego i bilansowego.

- przygotowanie projektów z zakresu zarządzania firmą, zarządzania ludźmi, zarządzania finansami.

9. Nabywanie umiejętności przygotowania szerokiej informacji sprawozdawczej z zakresu swojej działalności zawodowej w instytucji/ przedsiębiorstwie na praktyce.

Literatura:

Regulamin praktyk zawodowych

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest "Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego".
kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.1.0.0-9 (2024-12-18)